Forum i dodawanie wpisu

Bodaj na każdym forum wpisy układają się tak, że najświeższe są na dole (czyta się wszak od góry do dołu), choć np. na Gazeta.pl trzeba kliknąć Pokaż wszystkie, żeby przeczytać cały wątek (w przeciwnym razie widzimy tylko wpis inicjujący i drzewko tytułów). Natomiast na dodawanie wpisu różne fora mają różne patenty:

  • Na Goldenline, jeśli chcę się wypowiedzieć, w jednej zakładce przeglądarki mam wątek, w drugim otwieram okno edycji nowego wpisu. Inaczej się gubię, bo przy edycji wpisy sortowane są odwrotnie (najświeższe na górze), i to też jakby nie do końca (następują dziwne przestawienia). W dodatku w trybie edycji pokazywana jest tylko najświeższa strona wątku (na to wychodzi), bez możliwości wklikania się w strony poprzednie.
  • Na Gazeta.pl muszę wybrać wpis, na który odpowiadam, co wg mnie jest zaprzeczeniem idei forum (wymiany zdań na jeden temat podany na początku). Co gorsza, muszę podać tytuł wpisu (to samo).
  • Na nowej wersji forum Myapple.pl są aż trzy opcje: Odpowiedz (na cały wątek), Odpowiedz (na wybrany wpis) i Szybka odpowiedź. Jak będę miała siłę, to przetestuję różnice…