PKP nie do Sandomierza

W planach miałam majówkę w Sandomierzu. W oficjalnym serwisie miasta przeczytałam o atrakcjach szykowanych na 1-3 maja, sprawdziłam bazę noclegową. Dojazd: zawsze interesuje mnie opcja kolejowa. Jednak wyszukiwarka połączeń PKP po podaniu Sandomierza jako stacji docelowej zakomunikowała, że “wprowadzenie nie jest jednoznaczne” i zaproponowała w zamian Baranów Sandomierski, Sandominic, Sandovo lub Sandown. Zajrzałam jeszcze raz na serwis Sandomierza do zakładki Jak dojechać do Sandomierza:

PKP…

Obecnie coraz mniej osób wybiera podróż koleją. Niemniej jednak brak pośpiechu, możliwość podziwiania mijanego krajobrazu są ważnymi atrakcjami tego środka lokomocji. Dodajmy, że droga do Sandomierza jest niezwykle malownicza. Dworzec kolejowy jest położony w odległości 3 km od Starego Miasta, ale połączenia gwarantuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, liczni przewoźnicy prywatni (busy) oraz stojące tuż przy dworcu taksówki. Rozkład jazdy PKP można sprawdzić klikając na poniższy link.

Link prowadzi oczywiście tam, gdzie już byłam. Wpisuję w Google pkp do sandomierza i wyjaśnienie wątpliwości znajduję na forum gazeta.pl:

ania7718 25.04.07, 20:59
Nie ma żadnych pociągów do i z Sandomierza, PKP w mieście też już nie ma. […]
kszo.pany 25.04.07, 21:36
[…] PKP wyłączyło ten odcinek z uwagi na fatalny stan torów.

Z majówki zrezygnowałam, bo nie chciało mi się jechać PKS-em (4 godziny w jedną stronę). Mam prośbę do redakcji serwisu Sandomierza o zdjęcie kuszącego opisu malowniczego dojazdu koleją…

One thought on “PKP nie do Sandomierza”

  1. hmm PKP robi se jaja 1 slowem ale tak pozatym na kazdej stacj bendzie 0pociongów to zrobi czas hmm umnie w kaliszu jak jest nowy rozkład jazdy to co rozkład tez mnei pociongów czas zrobi swoje

Comments are closed.